• پردیس،منطقه صنعتی خرمدشت،20متری غربی،خیابان سوم غربی،پلاک 117
  • nakosteel@gmail.com
ناکو استیل

جوشکاری CO2

در جوش co2 از گاز دی اکسید کربن به جای گازهای بی اثر مانند آرگون استفاده می شود و به آن نوعی جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW) نیز می گویند. جوش co2 از لحاظ استحکام از جوش برق بسیار قوی تر است و با سرعت بیشتری انجام می گیرد؛ همچنین کیفیت خروجی عالی دارد. در خدمات جوشکاری co2، قوس الکتریکی به همراه گاز دی اکسید کربن به عنوان محافظ برای ایجاد اتصال مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت ناکو استیل

جوشکاری CO2 چه ویژگی هایی دارد؟

بیشترین کاربرد CO2 برای جوشکاری، اتصال صفحات نیمه ضخیم و نازک است. معمولا این صفحات از جنس فولاد غیر سخت می باشند. به همین دلیل خدمات جوش CO2 به راحتی با کمک دستگاه های جوشکاری برای مواردی از جنس فولاد برای خودروسازی و ساختمان سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از دی اکسید کربن باعث افزایش تلاطم حوضچه مذاب می شود و در نتیجه حباب های گاز های در داخل جوش به سطح فلز صعود می کند و قبل از انجماد از آن خارج می شود. این کار باعث تخلل کمتر در جسم خواهد شد. هرچه بتوانیم از ورود گازهای موجود در هوا مانند اکسیژن و نیتروژن جلوگیری کنیم، جوش ما از خواص شیمیایی یا فیزیکی بهتری برخوردار می خواهد بود. در صنایع خودروسازی برای تولید بدنه اتومبیل از این روش بهره می برند.

تهویه هوا باید در محل جوشکاری به طور دقیق و کامل انجام شود، چون گاز های ایجاد شده مانند ازن و مونواکسید کربن گازهای سمی می باشند.

0 +
سال حضور موفق

مزایای استفاده از خدمات جوشکاری co2

از مهمترین مزیت های جوشکاری با دی اکسید کربن، می توان به سرعت بالا، دقت و نفوذ زیاد آن اشاره کرد. از آنجایی که هنگام استفاده از سیم جوش CO2، حوضچه جوش قابل رویت می باشد، جوشکار می تواند کار خود را دقیق و سریع تر انجام دهد. در ادامه دیگر مزایای استفاده از خدمات جوشکاری co2 بیان شده است.

  • صرفه جویی در زمان:

طراحی دستگاه جوشکاری co2 طوری انجام شده است که از یک تغذیه کننده سیم به جای تعویض الکترود استفاده می کند در نتیجه زمان کمتری را برای عمل جوشکاری نیاز داریم.

  • کیفیت بهتر:

تنش سطحی بین دو صفحه ای که جوشکاری انجام می شود در این روش بسیار کم است و در نتیجه جوش دارای نفود و کیفیت بهتری است.

  • مقرون به صرفه بودن:

به علت نوع گازی که در طول فرایند استفاده می شود، این نوع بسیار به صرفه بوده به همین دلیل در صنایع مختلف و مهم از آن استفاده می کنند.

با توجه به مزیت های گفته شده، جوشکاری به کمک گاز دی اکسید کربن یکی از روش های رایج در اتصالات سازه های مختلف است. اگر به دنبال خدمات جوش co2 می گردید، مجموعه ناکو استیل  به عنوان بزرگ ترین تولید کننده دستگاه های لیزری شرق کشور، می تواند انواع خدمات جوشکاری co2 را در بهترین کیفیت به شما ارائه دهد. مهارت، تخصص و تجربه از ویژگی های مهم متخصصان جوش خیام لیزر است که می تواند بالاترین میزان رضایت را درون شما ایجاد کند و جوشی تمیز، دقیق و حرفه ای به شما ارائه دهد.